İzlemek istediğiniz film açılmıyorsa filmin içerisinde bulunan diğer kaynakları deneyiniz. Tam ekran olmayan filmlerde ekrana çift tıklayarak tam ekran moduna geçebilirsiniz.
Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
9,849 Görüntülenme
The Father
8.3 IMDB Puanı

The Father

(Baba)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Les Films du Cru, Film4, Orange Studio
  • Film Süresi 1sa 37dk
Yönetmen
Senaryo Florian Zeller, Christopher Hampton
2020 yılında vizyona giren The Father izle ya da Türkçe adıyla Baba izle filmi, yönetmenliğini Florian Zeller'in yaptığı İngiltere ve Fransa yapımı bir filmdir. Senaryosu Florian Zeller ve Christopher Hampton ikilisi tarafından kaleme alınan The Father full izle filmi dram filmleri türünde yer almaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Anthony Hopkins, Olivia Colman, Mark Gatiss, Imogen Poots, Rufus Sewell, Olivia Williams gibi oyuncular yer almaktadır.

Dram filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerden biri olan The Father Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, babası Anthony'yi evinde ziyaret eden Anne, Anthony'nin başka bir bakıcıyı korkuttuğu konusunda tartışırlar. Konuşma, yaşlı adamın bunama ve hafıza kaybından muzdarip olduğunu, ancak kusurlarını kabul edemeyecek kadar alaycı olduğu konusundadır. Anne, uzun süre yanında olmayacağı için babasından bakıcılara karşı mütevazi olmasını ister. Anne ise erkek arkadaşıyla Paris'e gidecektir. Anthony ise Anne’nin yeni erkek arkadaşını eski kocası Paul ile karıştırır.

Anne evden ayrıldıktan sonra Anthony, Paul ve Anne'nin düşündükleri aklında kalır. Kendisine Paul diyen bir adam gördüğü bir senaryo yaratır ve Anthony, bu yeni garip adamın dairesini işgal ettiğine inanmaya başlar. Ancak Paul'e göre Anthony misafirdir ve Paul ve kızı Anne ile orada kalmaktadır. Anne pazardan akşam yemeği için tavukla döndüğünde, farklı bir kadın ortaya çıkar. Anthony’nin kafa karışıklığı devam eder ama yaşadığı geçmiş sabit kalmıştır.

The Father altyazılı izle filminde Anthony başından beri bir akıl hastanesinde yaşamaktadır ve yaşanan tüm olaylar aslında onun yaşamaya devam ettiği geçmişinin hatıralarıdır. Demans hastalığında insan yeni anılar yaratma ve geçmişin kurbanı olma yeteneğini kaybeder. Baba filminde olayları Anthony'nin kafa karışıklığının hatıralarınını görmekteyiz. Anılarında, Anthony yeni evlerde dolaşmaya devam eder, ancak bunları ayırt edemez. Ona göre her şey aynıdır. Anthony, Paul'ün evinde kalırken ölen kızı Lucy’nin çizdiği bir resmi aramaya başlar. Anne ve Paul ona artık yanlarında kaldığını söylemiş olsalar da, çoğu zaman nerede olduğunu karıştırır.

Diğer tarafta ise Paul, akıl hastası bir adamla kalmanın stresiyle baş edemediği için Anne ile aralarında tartışma nedeniyle boşanmışlardır. Anthony, Anne'nin onu hemşire Catherine ile tanıştırdığı zamana geri döner. Kaybetme korkusu Anthony'nin akıl sağlığını bozmaya devam eder. Anthony Hopkins’in başrolünde yer aldığı The Father izle ya da Baba izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle kesintisiz olarak Full HD ve 1080p kalitede en iyi film izleme sitesi Film Gezegeni farkıyla keyifle izleyen herkese iyi filmler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın