İzlemek istediğiniz film açılmıyorsa filmin içerisinde bulunan diğer kaynakları deneyiniz. Tam ekran olmayan filmlerde ekrana çift tıklayarak tam ekran moduna geçebilirsiniz.
King, Dual Fragman
19,588 Görüntülenme
John Wick 1
7.4 IMDB Puanı

John Wick 1

(John Wick)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Summit Entertainment
  • Film Süresi 1sa 41dk
2014 yılında vizyona giren ve Keanu Reeves’in başrolde yer aldığı John Wick: Chapter 1 izle ya da bildiğimiz adıyla John Wick 1 izle filmi Chad Stahelski yönetmenliğinde beyaz perdeye aktarılan ve Derek Kolstad’ın senaryosunda imzası bulunan ABD yapımı gerilim ve aksiyon filmidir. Karısının ölümünden sonra klasik arabasını çalan ve köpeğini öldüren adamların peşine düşen emekli bir özel tetikçinin hikayesinin anlatıldığı John Wick full izle filminin oyuncu kadrosunda John Wick karakterini canlandıran Keanu Reeves’e ek olarak Michael Nyqvist, Alfie Allen, Adrianne Palicki, Bridget Moynahan, Dean Winters, Ian McShane, John Leguizamo, Willem Dafoe gibi oyuncular yer almaktadır.

Aksiyon filmleri severlerin kesinlikle izlemesi gereken gelmiş geçmiş en iyi aksiyon filmlerinden biri olan John Wick serisinin ilk filmi John Wick 1 Türkçe Dublaj izle filminin konusuna gelirsek, yakın zamanda karısı Helen’i kaybeden John Wick, Helen’in cenazesinin olduğu gece bir kargo alır ve bu kargo, Helen’in ölmeden önce John’a hediye ettiği ve Daisy ismini verdiği küçük tatlı bir köpektir. Ertesi gün John, köpeği Daisy ile birlikte arabasıyla dolaştığı sırada benzin almak için bir benzin istasyonunda mola verirler ve burada, büyük bir mafya lideri olan Viggo Tarasov’un oğlu ile (birbirlerinin kim olduklarını bilmeden) John’un arabası hakkında bir tartışma yaşarlar.

Viggo’nun oğlu Iosef, John’un arabasını beğenmiştir ve satın almak ister, ancak John arabasının satılık olmadığını söyleyerek uzaklaşır. Aynı gece John, Daisy’nin mamasını verdikten sonra uyumak için yatağa geçer. Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde onu takip edip yerini tespit eden Iosef ve adamları, eve girerek John’a saldırır ve önce ölen karısı Helen’den ona hatıra kalan Daisy’yi öldürür ve sonra da John Wick’in Mustang’ini çalarak uzaklaşırlar. Iosef daha sonra arabayı, onları ve John’u tanıyan Aurelio’nun dükkanına götürür, Ancak Aurelio arabanın John Wick 1 izle ait olduğunu tanır ve Iosef’e arabayı kimden aldığını sorar. Iosef ise arabanın sahibini dövdüklerini ve köpeğini öldürdüklerini söyleyerek kendisiyle övününce, Aurelio’dan bir yumruk yer.

John Wick 1 altyazılı izle filminde daha sonra John, Aurelio’nun dükkanına gelir ve arabasının oraya gelip gelmediğini sorunca Aurelio, ona Viggo’nun oğlunun olduğunu söyler. Aynı gece Viggo, Aurelio’yu arayarak oğluna neden yumruk attığını sorunca Aurelio’dan John Wick’in arabasını çaldığını ve köpeğini öldürdüğü için vurduğu cevabını alır. John ise evinin bodrum katına bir balyozla girerek, daha önce karısına söz verdiği ve geri dönmeyeceği işe girmek için zemini kırmaya başlar ve sonunda bir sandık dolusu silah ve altınlardan oluşan zulasını ortaya çıkarır. Bu sırada Viggo ise oğlu ile yaptığı hatanın büyüklüğünden bahsedip onu yumrukladıktan sonra, John Wick’in kendileri için neler yaptığını ve ne kadar belalı biri olduğunu anlatırken, lakabının da baba yaga olduğunu söyler.

Son zamanların en iyi aksiyon filmlerinden biri olan John Wick 1 izle filminde daha sonra Viggo, konuyu tatlıya bağlamak için John Wick’i arar, ancak John telefonu yüzüne kapatır. Viggo daha sonra ne kadar adamı varsa toplar ve gece John Wick’in evine gönderir. Ancak karanlıkta eve giren adamları bekleyen John onları teker teker öldürür. Adamları öldürdükten sonra bu işler için genellikle aradığı bir temizlik şirketini arayarak cesetleri temizletir. Viggo ise daha sonra John Wick’in arkadaşı olan Marcus ile görüşür ve ona 2 milyon dolar teklif ederek John Wick’i öldürmesini ister. Ancak Marcus, Viggo’nun teklif yaptığı tek kişi değildir. Marcus ise teklifi kabul eder.

John Wick 1 daha sonra bütün kiralık katillerin ve paralı askerlerin kaldığı ve içerisinde suç işlemenin yasak olduğu Continental isimli otele gider ve burada Perkins isimli daha önceden tanıdığı bir kadın ve la karşılaşır. Daha sonra otelin yöneticilerinden biri ve aynı zamanda John’un da eski dostu olan Winston ile konuşur. Diğer tarafta ise Marcus, otelin karşısındaki apartmanın çatısından, keskin nişancı tüfeğiyle John’un odasını gözetlemektedir. Bu sırada odaya birinin girdiğini görünce, John’u uyarmak için yattığı yastığa ateş eder ve John’u uyandırır. Odaya giren ise John’un tandığı Perkins’tir. Perkins’e otelin kurallarını çiğneyerek orada John Wick’i öldürmesi karşılığında ödülün iki katı teklif edilmiştir.

John, Perkins ile mücadelesinde onu alt etmeyi başarır ve Iosef’in yerini öğrendikten sonra Iosef’in bulunduğu kulübe giderek, kulübün alt katında yer alan hamamı birbirine katarak Viggo’nun adamlarını öldürür, ancak Iosef kaçmayı başarır. John daha sonra Viggo’ya zarar vermek için, onun parasının çoğunu tuttuğu bir kiliseye gider ve Viggo’ya ait olan tüm parayı ateşe verir. Ancak kaçış sırasında Viggo’nun adamları ile çatışır ve sonunda yakalanır. Viggo John’a neden intikam konusunda bu kadar ısrarcı olduğunu sorar ve John ona köpeğin ölen karısı Helen’den hediye olduğunu ve Iosef'in onu ondan aldığını söyler. Viggo, daha sonra adamlarını onu öldürmesi için orada bırakır ve depodan çıkar.

Bu sırada Marcus ise dışarıdaki bir binadan onları izlemektedir ve John'un kurtulması için adamlardan birini vurur ve John silahını alarak Viggo'nun peşinde düşer. Viggo, John'a Iosef'in güvenli bir evde saklandığını söylemek zorunda kalır, ancak bu ev silahlı adamlar tarafından korunurken, hiçbir şey John’un onları öldürmesini engelleyemez. Efsane aksiyon filmleri serisi John Wick’in ilk filmi olan John Wick 1 izle filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı dil seçenekleriyle, kesintisiz olarak 4K Full HD ve 1080p kalitede, donmadan, en iyi yabancı film izle sitesi Film Gezegeni üzerinden izleyen herkese iyi aksiyon filmleri dileriz.
Serinin diğer filmleri 3

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum